Announcements

haziran

Bulletin of Customs Legislation: JUNE 2022

We have prepared a monthly bulletin about the changes in Customs Legislation.

flat-lay-nature-magazine-cover-mock-up-with-leaves_23-2148918384 MAY

(TR) 2022 yılı Mayıs Ayı Aylık Mevzuat Gündemi

Sorry, this entry is only available in TR.

Nisan

Bulletin of Customs Legislation: APRIL 2022

To whom it May concern;   We have made changes in Customs Legislation into a monthly bulletin....

site-mart

Monthly Legislation Agenda for March 2022

We are preparing the Monthly Legislation Bulletin for March 2022 in a single study and sharing it...

bigu

(TR) Bigu Magazin İlk Sayımız Yayında!

Sorry, this entry is only available in TR.

Birleşik Gümrük Müşavirliği ile Manisa Celal Bayar Üniversitesi İş Birliği Protokolü İmzaladı

İmza töreninde Rektör Prof. Dr. Ahmet Ataç, dış ticaretin önemine vurgu yaparken, üretim ve hizmetler sektörlerinin en önemli ekonomik kalkınma araçları olduğunu, gümrüklerin de bu araçların uluslararasılaşmasında önemli bir katalizör görevi gördüğünü belirtti. İmzalanan protokol kapsamında karşılıklı eğitim, proje, seminerler ile iş birliğinin daha da gelişeceğini vurgulayan Rektör Ataç, üniversitelerin sadece öğrenci yetiştiren değil, şehre, bölgeye sanayi ve kalkınmaya da katkı sağlayan önemli birer kurum olduklarını, bu nedenle üniversite olarak sanayi, hizmetler ve ticaretin tüm kesimleri ile uyum içinde çalışarak gereken her türlü desteği verdiklerini belirtti.

Birleşik Gümrük Müşavirliği Firması Genel Müdür Hakan Kökçü’de Manisa Celal Bayar Üniversitesi ile başlayan iş birliğinin ileri boyutlara ulaştığını, Teknoparkta firma kurduklarını, üniversite öğrencileri ile deneyimlerini paylaşırlarken, personelleri için çeşitli eğitimleri de üniversiteden sağlamayı amaçladıkları bildirdi.

Protokol imza töreni sırasında Rektör Ataç, Kırkağaç, Gördes, Akhisar ve Kula MYO’larda Gümrük Süreçleri eğitimi veren BGM YYS Birim Yöneticisi Merve Acet’e teşekkür belgesi takdim etti.

İmza töreninde Rektör Danışmanı Doç. Dr. Umut Burak Geyikçi ile Birleşik Gümrük Müşavirliği İK Müdürü Ceyda Bahtiyar’da hazır bulundu.

 

Haber kaynağı: https://www.mcbu.edu.tr/Haber/Manisa-Celal-Bayar-Universitesi-ile-Birlesik-Gumruk-Musavirligi-Firmasi-Is-Birligi-Protokolu-Imzaladi_10_28_27

 

_DSC4216.jpg

 

_DSC4227.jpg _DSC4206s.jpg _DSC4209.jpg _DSC4231.jpg _DSC4211.jpg